Posted on

Stojak na farby z pokrywą z plexi z szufladkami – instrukcja składania

stojak z pokrywą z plexi

Instrukcja składania stojaka na farby Citadel / Vallejo z pokrywą z plexi i z szufladkami.

Stojak dostępny jest TUTAJ.

Do montażu stojaka konieczny jest klej. My używamy do naszych produktów kleju Uniwersalnego D3 z firmy Dragon. Po wyschnięciu staje się bezbarwny. Polecamy jednak po każdym połączeniu elementów oczyścić je z nadmiaru kleju dla lepszego efektu wizualnego. Do aplikacji i oczyszczania używamy wykałaczek, które znacznie ułatwiają ten proces. Jeśli stojak jest niestabilny – warto przytrzymać dany element przez chwilę, by klej zasechł i dopiero po chwili przyklejać kolejne części.

Instrukcja składania:
1. Stojak z pokrywą z plexi
2. Szufladki na narzędzia

Stojak z pokrywą z plexi

Stojak składamy nakładając klej na wystające ząbki (tylko od wewnętrznej strony) tak, jak na zdjęciu poniżej.

Polecamy zacząć od połączenia dolnej części stojaka z bokiem. Przy kolejnych częściach analogicznie klej nakładamy również na wystające ząbki.

Po połączeniu podstawy z boczkiem dołączamy do nich tył stojaka.

UWAGA UMIESZCZENIE PÓŁECZEK MOŻNA WYKONAĆ NA DWA SPOSOBY – WYBIERZ TEN, KTÓRY WYDAJE CI SIĘ ŁATWIEJSZY

W obu przypadkach klej należy nałożyć na boki (obustronnie) półeczek tak jak jest to przedstawione na zdjęciu poniżej (półeczka po lewej stronie):

OPCJA PIERWSZA:

Półeczki umieszczamy najpierw w boku stojaka, a następnie dopasowujemy je do drugiego boku, który dociskamy do stojaka (na ząbkach drugiego boku również należy umieścić klej, a także na ząbkach tyłu stojaka).

OPCJA DRUGA:

Umieszczamy drugi bok przy stojaku, a następnie delikatnie odginając go umieszczamy kolejno półeczki, na koniec dociskamy bok do stojaka.

Następnie możemy przygotować i zamocować pokrywę (w mniejszych dziurkach w bokach stojaka), możemy tez to zrobić pod koniec składania. Pokrywa wymaga jedynie przyklejenia uchwytu we wskazanym miejscu:

Kolejnym krokiem jest zamontowanie dolnej listewki. Nakładamy klej, jak na poniższym zdjęciu i umieszczamy w dole stojaka.

Następnie montujemy górę – w tym przypadku warto przemyśleć klejenie. Jeśli będziemy chcieli korzystać z otworów na pędzle – górę lepiej założyć „na sucho” – bez kleju. Jeśli jednak nie planujemy korzystać z otworów albo wybraliśmy półki bez otworów – możemy przykleić górną część. Poniższe zdjęcie wskazuje w jaki sposób zamontować górną część – w przypadku mocowania na stałe – klej nakładamy na ząbki.

Plexi montujemy we wskazanym poniżej miejscu. Warto też poruszać pokrywą w górę i w dół – zamykając i otwierając stojak, by upewnić się, że dobrze ułoży się w otworach. Przy pierwszych poruszeniach może chodzić nieco topornie, ale drewno uformuje się pod plexi.

Szuflady na narzędzia

Szuflady na narzędzia składają się z trzech małych szufladek i podstawy szuflad. Zacznijmy od złożenia podstawy.

Tak jak w przypadku stojaka – klej nakładamy na ząbki elementów. Na sam początek najlepiej zacząć od środkowych wsporników (to te bez otworów). Klej nakładamy na ząbki obustronnie!

Następnie umieszczamy wsporniki w otworach w środku podstawy.

Kolejnym elementem jest tył podstawy – tu również umieszczamy klej na ząbkach (tylko od wewnątrz!) i przykładamy go prostopadle do podstawy, tak by wsporniki weszły w otwory w tyle.

Następnie podobnie umieszczamy boczne wsporniki (z otworami na magnesy) – nakładamy klej na ząbki (tylko od wewnątrz!) i przykładamy je do podstawy.

Następnie nakładamy drugą większą część na podstawę, tak by wsporniki weszły w otwory i wszystko się dopasowało – tutaj może być wymagane użycie nieco większej siły, by dopchnąć górę.

Kolejny krok to szufladki. Składają się one z przodów (z wyciętym półokręgiem), tyłów oraz boczków – w przypadku tych elementów również klej nakładamy tylko z jednej strony (wewnętrznej) ząbków.

Następnie kolejno unosimy każdy z boków dopasowując go do poprzednich – kolejność nie ma tu znaczenia.

Szufladki wkładamy do otworów w podstawie. Powinny się wpasowywać, a wkładanie ich i wyciąganie nie powinno być toporne.

Stojak umieszczamy na szufladach (można go po prostu postawić, zamocować na magnesy lub przykleić jeśli nie planujemy rozdzielać w przyszłości tego zestawu).

W razie wątpliwości, problemów z produktami lub montażem zapraszamy do kontaktu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *