Posted on

Wieża z szopą – instrukcja składania

Instrukcja składania Wieży z szopą.
Projekt autorstwa Karola Auguścika.

Do montażu kontenera konieczny jest klej. My używamy do naszych produktów kleju Uniwersalnego D3 z firmy Dragon. Po wyschnięciu staje się bezbarwny. Polecamy jednak po każdym połączeniu elementów oczyścić je z nadmiaru kleju dla lepszego efektu wizualnego. Do aplikacji i oczyszczania używamy wykałaczek, które znacznie ułatwiają ten proces.

Instrukcja składania:
1. Wieża
2. Szopa

Wieża

Składanie wieży rozpoczynamy od dopasowania dwóch ścian oraz podłogi. Nakładamy klej tak jak na zdjęciu poniżej na ząbki jednego boku każdej ściany. Zawsze umieszczamy elementy grawerowaniem na zewnątrz (oprócz podłogi).

wieża

Następnie dopasowujemy boki i dociskamy do siebie tak, by opierały się również o podłogę.

wieża
wieża

Następnie nakładamy klej (obustronnie) na dwa boki wsporników tak jak na zdjęciu poniżej.

wieża

Wsporniki umieszczamy w otworach w ścianach.

wieża

Kolejnym krokiem jest dopasowanie trzeciej ściany, czwartą pozostawiamy nieprzyklejoną, aby można było zaglądać do środka. W naszym przypadku postanowiliśmy do dwóch już przyklejonych dołączyć przód wieży. Boczna ściana będzie pozwalał na otwarcie.
Wieża pozwala na montaż drzwi otwieranych do wewnątrz lub na zewnątrz, jeśli wolisz żeby drzwi otwierały się do środka przed zamontowaniem przedniej ściany wykonaj montaż drzwi (instrukcja TUTAJ).

warhammer

Na wybraną ściankę nakładamy klej, a także na ostatni ząbek wspornika i dociskamy ją tak, by wpasowała się w pozostałe elementy. W ten sposób powstaje obudowa.

warhammer

W następnym kroku umieszczamy podłogi pięter na wspornikach. Można je też przykleić jeśli nie planujemy manewrowania nimi w przyszłości.

warhammer
mordheim
mordheim

Do wieży dołączone są dwie drabiny. Pasują one do otworów w piętrach. Możemy je umieścić już teraz lub w późniejszym etapie. Konstrukcja wieży razem z ruchomym jednym bokiem pozwala na wkładanie i wyciąganie elementów w przyszłości. Drabiny można także przykleić na stałe, jednak jeśli pozostawimy je luźno – zawsze istnieje możliwość zmian 🙂

mordheim
warheim

Dodatkowo w zestawie jest też klapka – można ją umieścić na górze wieży, by opierała się na drabinie (co ułatwi jej podnoszenie) lub po prostu postawić obok jako element dekoracyjny.

warheim

Teraz możemy dołączyć ostatnią ścianę bez kleju (lub zrobić to pod sam koniec – w końcu jest ona ruchoma i można ją dołączać i odłączać w dowolnym momencie).

warheim

Ostatnim elementem są ruchome drzwi. Aby je zamontować musimy przykleić dwa elementy – jeden nad, a drugi pod nimi. Warto przyłożyć je jeszcze przed nałożeniem kleju, by otwory znajdowały się po tej samej stronie. Klej nakładamy w taki sposób, aby przykleić je do górnej i dolnej części otworu na drzwi. Tutaj warto zaznaczyć, że da się je przykleić na dwa sposoby – pierwszy to umieszczenie ich tak, by otwierały się na zewnątrz (my wybraliśmy ten ze względu na dodatkowy element trójwymiarowości). Drugim sposobem jest zamontowanie ich dokładnie w ten sam sposób jednak otworami do wnętrza wieży – w tym wypadku warto to zrobić przed połączeniem przedniej ściany z wieżą.

Nakładamy klej na elementy z otworami i jeden z nich umieszczamy w wieży (można zacząć od dowolnego). Następnie drugi umieszczamy w otworze. Warto poruszyć parę razy drzwiami w otworach, by dobrze działały. Radzimy też uważać ze względu na delikatną konstrukcję otworów.

saga

Na sam koniec delikatnie umieszczamy drzwi w zamontowanym już elemencie, a element, który jest na drzwiach umieszczamy w wieży. W ten sposób drzwi pozostają ruchome, a jednocześnie przytwierdzone do wieży.

saga
infinity

Szopa

Szopa składa się z przodu z wejściem, tyłu, dwóch ścian (jednej z oknem) oraz dachu.

infinity

Zaczynamy od połączenia ściany z oknem razem z przodem. Klej nakładamy tak jak poniżej.

fantasy

Następnie łączymy te części ze sobą i nakładamy klej na wystające elementy tyłu szopy.

fantasy

Ostatnim elementem jest największy bok szopy – tutaj również nakładamy klej i łączymy go z pozostałymi ścianami, tak by obiekt był zamknięty. Na sam koniec zostaje nam dach. Polecamy pokryć klejem górne krawędzie szopy, a następnie docisnąć dach.

szopa
szopa

boltaction

Tak przygotowane elementy można już zestawiać ze sobą razem. Świetnie spiszą się podczas gier bitewnych takich jak Warhammer, Bolt Action, Saga, Infinity, Mordheim, Warheim oraz innych historycznych, czy fantasy, które wymagają terenów. Szopę można na stałe przykleić do wieży lub umieszczać ją po prostu obok. Oba elementy dobrze współpracują razem, jak i działają osobno.

boltaction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *