Posted on

Kontener K01A – instrukcja składania

kontener

Instrukcja składania kontenera K01A.
Projekt autorstwa Karola Auguścika.

Do montażu kontenera konieczny jest klej. My używamy do naszych produktów kleju Uniwersalnego D3 z firmy Dragon. Po wyschnięciu staje się bezbarwny. Polecamy jednak po każdym połączeniu elementów oczyścić je z nadmiaru kleju dla lepszego efektu wizualnego. Do aplikacji i oczyszczania używamy wykałaczek, które znacznie ułatwiają ten proces.

Instrukcja składania:
1. Kontener z obudową
2. Stojak na broń 1
3. Stojak na broń 2
4. Małe skrzynki
5. Duża skrzynka
6. Wsporniki na kolejny kontener

Kontener z obudową

Polecamy rozłożyć elementy wskazane na zdjęciu w następujący sposób:

kontener

Dzięki temu dobrze widzimy, w jaki sposób krawędzie będą się ze sobą stykały. Elementy umieszczamy w taki sposób, by grawer znajdował się wewnątrz kontenera.

Nakładamy klej na wskazane miejsca na kontenerze:

kontener

Klej możemy umieścić na jednej z dwóch krawędzi, które będą się ze sobą stykać.

Kolejno unosimy ściany kontenera.

kontener

Dopasowujemy do siebie boki i tył, który przylega do podłogi kontenera, a jego góra opiera się na bokach.

kontener
kontener

Przód kontenera umieszczamy w otworach w podłodze, góra powinna oprzeć się na bokach.

kontener

Następnie należy umieścić drzwi w otworach w bocznych ścianach kontenera. TUTAJ NIE UŻYWAMY KLEJU. Dzięki temu drzwi pozostaną ruchome, będzie można je otwierać i zamykać.

kontener
kontener

Następnie dodajemy przednią część obudowy. Aplikujemy klej na bokach oraz dolnej krawędzi i przykładamy przód. Powinien on osadzić się na bokach kontenera. Wszystkie elementy po sklejeniu powinny być równe i pozbawione szczelin.

kontener

Kolejnym etapem jest obudowa. Tym razem umieszczamy wszystkie elementy grawerem na zewnątrz. Klejem pokrywamy stronę pozbawioną grawerowania. Polecamy zacząć od przedniej, a następnie tylnej części. Każdy element powinien być przyklejony tak, by nie odstawał od dolnej części kontenera oraz równo z bokami.

kontener
kontener
kontener
kontener

Następnie przechodzimy do boków obudowy. Posiadają one otwory, które umożliwiają przesuwanie drzwi. Klej należy umieścić na stronie bez grawerowania, a następnie obudowę przykleić do boku wsuwając wskazany element drzwi przez otwór. Tak jak w przypadku przodu i tyłu – obudowa powinna przylegać równo do dolnej krawędzi boku.

kontener

Następnie przyklejamy dolną część obudowy kontenera. Pokrywamy klejem stronę bez grawerowania i przykładamy do dolnej ścianki.

kontener
figurki

Górna część kontenera składa się ze ścianki i obudowy. W tym przypadku przyklejamy tylko obudowę do górnej ścianki.
W niektórych miejscach obudowa wystaje poza sufit – warto aplikować klej trzymając się wewnętrznych krawędzi, tak, jak na zdjęciu poniżej. Całą część po wyschnięciu wkładamy w otwór – NIE ZAKLEJAMY GÓRY. Dzięki temu będzie ona ściągana i pozwoli zaglądać do środka.

figurki
figurki

Stojak na broń 1

Pierwszy stojak składa się z z podstawy, tyłu, trójkątnych wsporników (dwa na boki, jeden na środek) oraz dwóch elementów do przytrzymywania broni.

Zaczynamy od nałożenia kleju na krawędź tylnej ścianki lub podstawy.

warhammer40k

Następnie unosimy tylną ściankę i dociskamy do podstawy, aby utrzymywała się w kącie 90°. Kolejny etap to nałożenie kleju na boczne wsporniki i przymocowanie ich do boków stojaka na broń.

warhammer40k
warhammer40k

Teraz w podobny sposób nakładamy klej na wspornik środkowy i dociskamy go do stojaka.

warhammer40k

Na koniec nakładamy klej na półeczki, o które będzie się opierać broń. Są one skonstruowane w ten sposób, by dłuższa część była bliżej zewnętrznej krawędzi, a krótsza bliżej środka.

warhammer40k

Stojak na broń 2

Drugi stojak składa się z podstawy, tyłu oraz haczyków, na których będzie można zawiesić broń.

Zaczynamy od nałożenia kleju na podstawę lub tył stojaka w miejscu, w którym będą się stykać. Następnie przykładamy tył do podstawy, tak by wspólnie tworzyły kąt 90°.

gry bitewne

Następnie nakładamy klej na haczyki w sposób wskazany na zdjęciu poniżej. Haczyki umieszczamy w otworach wedle własnego uznania i potrzeb.

gry bitewne

Poniżej przykładowe zamontowanie haczyków (dwa pozostały nieużyte).Tutaj wszystko zależy od tego, czy wolimy, by powieszona na haczykach broń była jedna pod drugą, czy w odstępach oraz od długości broni.

gry bitewne

Małe skrzynki

Kolejnym elementem wyposażenia kontenera są małe skrzyneczki. Układamy je w sposób wskazany poniżej – tak, by grawerowanie znalazło się na zewnątrz. Nakładamy klej na wskazane poniżej krawędzie.

tereny

Skrzyneczki są małe, więc polecamy unieść wszystkie ścianki jednocześnie i przytrzymać przez chwilę. Następnie nakładamy klej na krawędzie, które pozostały odsłonięte i umieszczamy na nich pokrywę skrzyneczki.

tereny

Duża skrzynka

W przypadku dużej skrzynki postępujemy podobnie, tak, jak z małą, jednak dolną część ustawiamy grawerem do wnętrza skrzynki, a następnie umieszczamy klej na krawędziach tak jak na zdjęciu poniżej:

tereny

Podnosimy ścianki tak, by stykały się ze sobą.

tereny
tereny

Górna część domyślnie pozostaje nieprzyklejona dając możliwość umieszczenia czegoś w skrzynce. Oczywiście jest to opcjonalne i pokrywę można przykleić tak samo, jak w przypadku małych skrzyneczek.

Wsporniki na kolejny kontener

Wsporniki na kontenery składają się z trzech dopasowanych do siebie elementów. Należy nałożyć na nie klej tak, jak na wskazanym zdjęciu i dopasować do siebie w kolejności: bok, środkowa część, drugi bok.

tereny
tereny

W razie wątpliwości, problemów z produktami lub montażem zapraszamy do kontaktu 🙂

Projekt autorstwa Karola Auguścika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *