Posted on

Kontener K01B – instrukcja składania

kontener

Instrukcja składania kontenera K01B.
Projekt autorstwa Karola Auguścika.

Do montażu kontenera konieczny jest klej. My używamy do naszych produktów kleju Uniwersalnego D3 z firmy Dragon. Po wyschnięciu staje się bezbarwny. Polecamy jednak po każdym połączeniu elementów oczyścić je z nadmiaru kleju dla lepszego efektu wizualnego. Do aplikacji i oczyszczania używamy wykałaczek, które znacznie ułatwiają ten proces.

Instrukcja składania:
1. Kontener z obudową
2. Krzesło
3. Biurko
4. Regał
5. Laptopy
6. Małe skrzynki
7. Wsporniki na kolejny kontener

Kontener z obudową

Polecamy rozłożyć elementy wskazane na zdjęciu w następujący sposób:

kontener

Dzięki temu dobrze widzimy, w jaki sposób krawędzie będą się ze sobą stykały. Elementy umieszczamy w taki sposób, by grawer znajdował się wewnątrz kontenera.

Nakładamy klej na wskazane miejsca na kontenerze:

kontener

Klej możemy umieścić na jednej z dwóch krawędzi, które będą się ze sobą stykać.

Kolejno unosimy ściany kontenera.

kontener

Dopasowujemy do siebie boki i tył, który przylega do podłogi kontenera, a jego góra opiera się na bokach.

kontener

Przód kontenera umieszczamy w otworach w podłodze, góra powinna oprzeć się na bokach.

kontener
kontener
kontener

Następnie należy umieścić drzwi w otworach w bocznych ścianach kontenera. TUTAJ NIE UŻYWAMY KLEJU. Dzięki temu drzwi pozostaną ruchome, będzie można je otwierać i zamykać.

kontener

Następnie dodajemy przednią część obudowy. Aplikujemy klej na bokach oraz dolnej krawędzi i przykładamy przód. Powinien on osadzić się na bokach kontenera. Wszystkie elementy po sklejeniu powinny być równe i pozbawione szczelin.

warhammer

Kolejnym etapem jest obudowa. Tym razem umieszczamy wszystkie elementy grawerem na zewnątrz. Klejem pokrywamy stronę pozbawioną grawerowania. Polecamy zacząć od przedniej, a następnie tylnej części. Każdy element powinien być przyklejony tak, by nie odstawał od dolnej części kontenera oraz równo z bokami.

warhammer
warhammer

Następnie przechodzimy do boków obudowy. Posiadają one otwory, które umożliwiają przesuwanie drzwi. Klej należy umieścić na stronie bez grawerowania, a następnie obudowę przykleić do boku wsuwając wskazany element drzwi przez otwór. Tak jak w przypadku przodu i tyłu – obudowa powinna przylegać równo do dolnej krawędzi boku.

warhammer
warhammer

Następnie przyklejamy dolną część obudowy kontenera. Pokrywamy klejem stronę bez grawerowania i przykładamy do dolnej ścianki.

warhammer

Górna część kontenera składa się ze ścianki i obudowy. W tym przypadku przyklejamy tylko obudowę do górnej ścianki.
W niektórych miejscach obudowa wystaje poza sufit – warto aplikować klej trzymając się wewnętrznych krawędzi, tak, jak na zdjęciu poniżej. Całą część po wyschnięciu wkładamy w otwór – NIE ZAKLEJAMY GÓRY. Dzięki temu będzie ona ściągana i pozwoli zaglądać do środka.

warhammer

Do tej wersji obudowy dopasowany jest właz – wystarczy umieścić uchwyt w otworze. Włazu NIE PRZYKLEJAMY do kontenera ani obudowy. Dzięki temu możemy zaglądać do środka na dwa sposoby.

warhammer
gra bitewna
gra bitewna

Krzesło

Krzesło składa się z oparcia (grawerem do środka), siedziska (grawerem do środka), podłokietników (grawerem na zewnątrz) oraz nóżki złożonej z dwóch elementów.

Na początek układamy elementy tak jak na zdjęciu poniżej. Klej aplikujemy na krawędzie podłokietników oraz we wgłębienia w nóżce. Umieszczamy podłokietniki w bokach krzesła, a nóżkę składamy.

gra bitewna

Następnie nakładamy klej na krawędź oparcia. Wchodzi ono na siedzisko oraz opiera się na podłokietnikach. Nakładamy klej na wystającą część nóżki.

gra bitewna

Umieszczamy część z klejem w siedzisku.

gra bitewna

Biurko

Biurko składa się z blatu, nóg oraz dwóch poprzeczek.
Rozkładamy elementy tak jak na zdjęciu poniżej. Klej aplikujemy na krawędziach nóg stołu. Następnie nogi umieszczamy w blacie po stronie bez grawerowania.

warhammer40k

Następnie umieszczamy klej na poprzeczkach we wskazany sposób. Dociskamy je do blatu od strony bez grawerowania, tak by stabilizowały nogi.

warhammer40k
warhammer40k

Regał

Regał składa się z pleców, podstawy, dwóch boków oraz półki.
Na początek układamy elementy we wskazany sposób: plecy oraz podstawa grawerem do wnętrza, z kolei boczki grawerem na zewnątrz, półka grawerem do góry.
Aplikujemy klej na krawędziach tak jak na zdjęciu poniżej:

warhammer40k

Łączymy ze sobą podstawę, plecy oraz jeden bok regału.

warhammer40k

Następnie wsuwamy półkę w otwór w boku regału, tak by grawer był widoczny od góry. Następnie przystawiamy drugi bok.

tereny

Laptopy

W komplecie znajdują się 3 laptopy (dwa z grawerem na monitorze, jeden bez) – każdy z nich składa się w taki sam sposób. Zawsze składamy laptopy grawerem w kierunku klawiatury.

Umieszczamy klej w miejscu wskazanym na zdjęciu:

tereny

Następnie sklejamy ze sobą dwie części, by powstał między nimi kąt 90°.

tereny

Małe skrzynki

Kolejnym elementem wyposażenia kontenera są małe skrzyneczki. Układamy je w sposób wskazany poniżej – tak, by grawerowanie znalazło się na zewnątrz. Nakładamy klej na wskazane poniżej krawędzie.

tereny

Skrzyneczki są małe, więc polecamy unieść wszystkie ścianki jednocześnie i przytrzymać przez chwilę. Następnie nakładamy klej na krawędzie, które pozostały odsłonięte i umieszczamy na nich pokrywę skrzyneczki.

figurki

Wsporniki na kolejny kontener

Wsporniki na kontenery składają się z trzech dopasowanych do siebie elementów. Należy nałożyć na nie klej tak, jak na wskazanym zdjęciu i dopasować do siebie w kolejności: bok, środkowa część, drugi bok.

figurki
figurki

W razie wątpliwości, problemów z produktami lub montażem zapraszamy do kontaktu 🙂

Projekt autorstwa Karola Auguścika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *