Posted on

Kontener K01C – instrukcja składania

kontener

Instrukcja składania kontenera K01C.
Projekt autorstwa Karola Auguścika.

Do montażu kontenera konieczny jest klej. My używamy do naszych produktów kleju Uniwersalnego D3 z firmy Dragon. Po wyschnięciu staje się bezbarwny. Polecamy jednak po każdym połączeniu elementów oczyścić je z nadmiaru kleju dla lepszego efektu wizualnego. Do aplikacji i oczyszczania używamy wykałaczek, które znacznie ułatwiają ten proces.

Instrukcja składania:
1. Kontener z obudową
2. Regał
3. Małe skrzynki
4. Wsporniki na kolejny kontener

Kontener z obudową

Polecamy rozłożyć elementy wskazane na zdjęciu w następujący sposób:

kontener

Dzięki temu dobrze widzimy, w jaki sposób krawędzie będą się ze sobą stykały. Elementy umieszczamy w taki sposób, by grawer znajdował się wewnątrz kontenera.

Nakładamy klej na wskazane miejsca na kontenerze:

kontener

Klej możemy umieścić na jednej z dwóch krawędzi, które będą się ze sobą stykać.

Kolejno unosimy ściany kontenera.

kontener

Dopasowujemy do siebie boki i tył, który przylega do podłogi kontenera, a jego góra opiera się na bokach.

kontener

Przód kontenera umieszczamy w otworach w podłodze, góra powinna oprzeć się na bokach.

kontener
kontener

Następnie należy umieścić drzwi w otworach w bocznych ścianach kontenera. TUTAJ NIE UŻYWAMY KLEJU. Dzięki temu drzwi pozostaną ruchome, będzie można je otwierać i zamykać.

warhammer
warhammer

Następnie dodajemy przednią część obudowy. Aplikujemy klej na bokach oraz dolnej krawędzi i przykładamy przód. Powinien on osadzić się na bokach kontenera. Wszystkie elementy po sklejeniu powinny być równe i pozbawione szczelin.

warhammer

Kolejnym etapem jest obudowa. Tym razem umieszczamy wszystkie elementy grawerem na zewnątrz. Klejem pokrywamy stronę pozbawioną grawerowania. Polecamy zacząć od przedniej, a następnie tylnej części. Każdy element powinien być przyklejony tak, by nie odstawał od dolnej części kontenera oraz równo z bokami.

warhammer
warhammer
warhammer 40k
warhammer 40k

Następnie przechodzimy do boków obudowy. Posiadają one otwory, które umożliwiają przesuwanie drzwi. Klej należy umieścić na stronie bez grawerowania, a następnie obudowę przykleić do boku wsuwając wskazany element drzwi przez otwór. Tak jak w przypadku przodu i tyłu – obudowa powinna przylegać równo do dolnej krawędzi boku.

warhammer 40k
warhammer 40k

Następnie przyklejamy dolną część obudowy kontenera. Pokrywamy klejem stronę bez grawerowania i przykładamy do dolnej ścianki.

warhammer 40k
gry bitewne

Górna część kontenera składa się ze ścianki i obudowy. W tym przypadku przyklejamy tylko obudowę do górnej ścianki. Przed przyklejeniem najlepiej przyłożyć obudowę z obu stron ścianki – pasuje ona idealnie tylko z jednej strony.
W niektórych miejscach obudowa wystaje poza sufit – warto aplikować klej trzymając się wewnętrznych krawędzi, tak, jak na zdjęciu poniżej. Całą część po wyschnięciu wkładamy w otwór – NIE ZAKLEJAMY GÓRY. Dzięki temu będzie ona ściągana i pozwoli zaglądać do środka.

gry bitewne
gry bitewne

Do górnej obudowy dołączony jest właz. W jego przypadku wystarczy zaaplikować klej na wystającą część i umieścić ją w otworze tak jak na zdjęciu poniżej. Włazu NIE PRZYKLEJAMY do kontenera. Pozostaje on ruchomy pozwalając zaglądać do środka.

gry bitewne

W tylnej ściance znajdują się otwory na szczebelki drabiny. Należy posmarować ich wewnętrzną część tak jak na zdjęciu poniżej, a następnie umieścić w otworach zachowując kąt 90°.

gry bitewne
tereny

Regał

Regał składa się z pleców, podstawy, dwóch boków oraz półki.
Na początek układamy elementy we wskazany sposób: plecy oraz podstawa grawerem do wnętrza, z kolei boczki grawerem na zewnątrz, półka grawerem do góry.
Aplikujemy klej na krawędziach tak jak na zdjęciu poniżej:

tereny

Łączymy ze sobą podstawę, plecy oraz jeden bok regału.

tereny

Następnie wsuwamy półkę w otwór w boku regału, tak by grawer był widoczny od góry. Następnie przystawiamy drugi bok.

figurki

Małe skrzynki

Kolejnym elementem wyposażenia kontenera są małe skrzyneczki. Układamy je w sposób wskazany poniżej – tak, by grawerowanie znalazło się na zewnątrz. Nakładamy klej na wskazane poniżej krawędzie.

figurki

Skrzyneczki są małe, więc polecamy unieść wszystkie ścianki jednocześnie i przytrzymać przez chwilę. Następnie nakładamy klej na krawędzie, które pozostały odsłonięte i umieszczamy na nich pokrywę skrzyneczki.

figurki

Wsporniki na kolejny kontener

Wsporniki na kontenery składają się z trzech dopasowanych do siebie elementów. Należy nałożyć na nie klej tak, jak na wskazanym zdjęciu i dopasować do siebie w kolejności: bok, środkowa część, drugi bok.

figurki
figurki

W razie wątpliwości, problemów z produktami lub montażem zapraszamy do kontaktu 🙂

Projekt kontenera autorstwa Karola Auguścika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *