Posted on

Barykady – instrukcja składania

Instrukcja składania barykad.
Projekt autorstwa Karola Auguścika.

Do montażu barykad konieczny jest klej. My używamy do naszych produktów kleju Uniwersalnego D3 z firmy Dragon. Po wyschnięciu staje się bezbarwny. Polecamy jednak po każdym połączeniu elementów oczyścić je z nadmiaru kleju dla lepszego efektu wizualnego. Do aplikacji i oczyszczania używamy wykałaczek, które znacznie ułatwiają ten proces.

Instrukcja składania:
1. Barykada 1
2. Barykada 2
3. Barykada 3
4. Małe skrzyneczki

Barykada 1

Zaczynamy od rozłożenia barykady, tak by grawerowanie było na zewnątrz. Następnie na wewnętrzną stronę bez grawerowania nakładamy klej. Obie części sklejamy ze sobą.

barykada
barykada

Następnie nakładamy klej na dolną część barykady LUB we wgłębienie w podstawie. Barykadę można sklejać dowolną stroną do środka, my na potrzeby instrukcji skleiliśmy barykady zgodnie z zamysłem autora projektu.

Umieszczamy barykady w podstawie.

Kolejnym elementem są trójkątne wsporniki. Klej należy nałożyć na krawędź, która będzie przylegała do barykady i podstawy. Widać to zdjęciu poniżej.

Wsporniki dociskamy na krawędziach, tak by nie wystawały poza obręb podstawy i barykady.

Barykada 2

Drugą barykadę również układamy grawerowaniem na zewnątrz. Klej nakładamy na część z otworami.

barykada
warhammer

Następnie łączymy ze sobą dwie części. Tutaj również możemy wybrać, która strona ma być zewnętrzną stroną barykady. Klej nakładamy na dół barykady lub we wgłębienie w podstawie.

warhammer

Barykadę umieszczamy w podstawie.

Barykada 3

Barykada składa się z dwóch skrzydeł, które mają zewnętrzną i wewnętrzną część. Warto w tym miejscu przymierzyć części „na sucho”, ponieważ elementy są dokładnie do siebie dopasowane – otwory prostokątne są nieco bardziej odsunięte od jednej krawędzi.
Każdy element ustawiamy grawerowaniem do zewnątrz. Następnie nakładamy klej na część z większą ilością otworów i łączymy ze sobą elementy.

warhammer

Teraz przymierzamy „na sucho” skrzydła barykady do podstawy, tak by wewnętrzna szczelina była jak najmniejsza. Po dopasowaniu możemy nałożyć klej na dolną część skrzydła lub do otworu w podstawie.

warhammer

Skrzydła umieszczamy w podstawie barykady i dociskamy do siebie.

warhammer 40k

Dodatkowym elementem są trójkątne wsporniki, które powinny być ustawione grawerowaniem na zewnątrz. Klej nakładamy na krawędzie, które będą się stykać ze skrzydłami i podstawą barykady.

warhammer 40k

Należy je ustawić tak, aby krawędzie były równo ze skrzydłami barykady. Wsporniki nie powinny wystawać.

Małe skrzyneczki

Dodatkowym elementem są małe skrzyneczki. Układamy je w sposób wskazany poniżej – tak, by grawerowanie znalazło się na zewnątrz. Nakładamy klej na wskazane poniżej krawędzie.

figurki

Skrzyneczki są małe, więc polecamy unieść wszystkie ścianki jednocześnie i przytrzymać przez chwilę. Następnie nakładamy klej na krawędzie, które pozostały odsłonięte i umieszczamy na nich pokrywę skrzyneczki.

figurki

W razie wątpliwości, problemów z produktami lub montażem zapraszamy do kontaktu 🙂

Projekt kontenera autorstwa Karola Auguścika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *