Posted on

Stojak na farby Citadel / Vallejo z szufladami na narzędzia

stojak na farby

Instrukcja składania stojaka na farby Citadel / Vallejo z szufladkami na narzędzia.

Stojak dostępny jest TUTAJ.

Do montażu stojaka konieczny jest klej. My używamy do naszych produktów kleju Uniwersalnego D3 z firmy Dragon. Po wyschnięciu staje się bezbarwny. Polecamy jednak po każdym połączeniu elementów oczyścić je z nadmiaru kleju dla lepszego efektu wizualnego. Do aplikacji i oczyszczania używamy wykałaczek, które znacznie ułatwiają ten proces. Jeśli stojak jest niestabilny – warto przytrzymać dany element przez chwilę, by klej zasechł i dopiero po chwili przyklejać kolejne części.

Instrukcja składania:
1. Stojak na farby Citadel / Vallejo
2. Szufladki na narzędzia

Stojak na farby Citadel / Vallejo

Montaż rozpoczynamy od nałożenia kleju. Pokrywamy nim ząbki na tyle (tylko te dolne) oraz podstawie stojaka tak, jak na zdjęciu poniżej. Następnie unosimy tył i czekamy chwilę, aż klej zaschnie.

stojak na farby
stojak na farby

Kolejnym krokiem przyklejenie boczków. Klej umieszczamy na podstawie stojaka, tyle oraz odpowiednich ząbkach boku. Boczek unosimy i przez chwilę przytrzymujemy żeby klej załapał. Powtarzamy proces z drugim boczkiem.

stojak na farby
citadel

Drugi bok:

citadel
citadel

Teraz pozostaje już montaż półeczek. Warto zacząć od dolnej i wkładać coraz to wyższe. Na samej górze powinna znaleźć się półeczka z otworami na pędzle. Wszystkie półeczki mają dodatkowo takie same wymiary więc można umiejscowić je na dowolnym poziomie (np. Citadel na dole, a Vallejo na górze lub odwrotnie).

Półeczki możemy zamontować na parę sposobów (wybierz najlepszy dla Ciebie), po pierwsze możemy nałożyć klej na sam stojak w miejsce, gdzie półeczka będzie się z nim stykać (tak jak na zdjęciu poniżej). Następnie półeczkę wsuwamy w otwory.

citadel
vallejo
vallejo

Drugą opcją jest nałożenie kleju na półeczkę, a następnie wsunięcie jej w ten sam sposób.

vallejo
vallejo

Trzecią opcją (którą osobiście preferujemy) jest wsunięcie półeczek do stojak BEZ użycia kleju. Dzięki temu w przyszłości można zmieniać konfiguracje lub wymieniać półki w razie potrzeby.

vallejo
vallejo
vallejo

Szufladki na narzędzia

Szuflady na narzędzia składają się z trzech małych szufladek i podstawy szuflad. Zacznijmy od złożenia podstawy.

Tak jak w przypadku stojaka – klej nakładamy na ząbki elementów. Na sam początek najlepiej zacząć od środkowych wsporników (to te bez otworów). Klej nakładamy na ząbki obustronnie!

modelarstwo

Następnie umieszczamy wsporniki w otworach w środku podstawy.

modelarstwo
modelarstwo

Kolejnym elementem jest tył podstawy – tu również umieszczamy klej na ząbkach (tylko od wewnątrz!) i przykładamy go prostopadle do podstawy, tak by wsporniki weszły w otwory w tyle.

modelarstwo
modelarstwo

Następnie podobnie umieszczamy boczne wsporniki (z otworami na magnesy) – nakładamy klej na ząbki (tylko od wewnątrz!) i przykładamy je do podstawy.

modelarstwo
modelarstwo

Następnie nakładamy drugą większą część na podstawę, tak by wsporniki weszły w otwory i wszystko się dopasowało – tutaj może być wymagane użycie nieco większej siły, by dopchnąć górę.

Kolejny krok to szufladki. Składają się one z przodów (z wyciętym półokręgiem), tyłów oraz boczków – w przypadku tych elementów również klej nakładamy tylko z jednej strony (wewnętrznej) ząbków.

modelarstwo

Następnie kolejno unosimy każdy z boków dopasowując go do poprzednich – kolejność nie ma tu znaczenia.

modelarstwo
modelarstwo

Szufladki wkładamy do otworów w podstawie. Powinny się wpasowywać, a wkładanie ich i wyciąganie nie powinno być toporne.

Stojak umieszczamy na szufladach (można go po prostu postawić, zamocować na magnesy lub przykleić jeśli nie planujemy rozdzielać w przyszłości tego zestawu).

W razie wątpliwości, problemów z produktami lub montażem zapraszamy do kontaktu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *