Posted on

Stojak narożny z szufladami na narzędzia – instrukcja

stojak na farby

Instrukcja składania stojaka narożnego na farby Citadel / Vallejo z szufladkami na narzędzia.

Stojak dostępny jest TUTAJ.

Do montażu stojaka konieczny jest klej. My używamy do naszych produktów kleju Uniwersalnego D3 z firmy Dragon. Po wyschnięciu staje się bezbarwny. Polecamy jednak po każdym połączeniu elementów oczyścić je z nadmiaru kleju dla lepszego efektu wizualnego. Do aplikacji i oczyszczania używamy wykałaczek, które znacznie ułatwiają ten proces. Jeśli stojak jest niestabilny – warto przytrzymać dany element przez chwilę, by klej zasechł i dopiero po chwili przyklejać kolejne części.

Instrukcja składania:
1. Stojak na farby Citadel / Vallejo
2. Szufladki na narzędzia

Stojak narożny na farby Citadel / Vallejo

Montaż rozpoczynamy od nałożenia kleju na ząbki wspornika, który będzie się znajdował w środku. Montujemy go w podstawie stojaka.

vallejo
vallejo

Następnie po aplikacji kleju na ząbki dokładamy tył stojaka. Klej powinien się znajdować na ząbkach wspornika, ząbkach tyłu stojaka i na wystających częściach podstawy. Dokładnie zaprezentowane jest to na zdjęciu poniżej.

Tył stojaka unosimy i dociskamy do podstawy i wspornika.

vallejo

Kolejnym krokiem są boki stojaka oraz pozostałe części tyłu. Ten krok warto robić jednocześnie. Klej należy nałożyć na ścianki tyłu oraz wszystkie ząbki, które będą przylegać do podstawy i pozostałych elementów. Robimy tak zarówno z prawą i lewą stroną, zostało to przedstawione na zdjęciach poniżej.

citadel

Następnie jednocześnie unosimy element tyłu oraz bok stojaka i przyciskamy do siebie.

citadel
citadel

Półeczki możemy przykleić nakładając klej na boczki lub półki oraz na wspornik. Można je także umieścić na stojaku bez kleju. Poniżej zdjęcie przedstawiające umieszczenie kleju na boczkach. Półeczki najwygodniej montuje się zaczynając od dolnej. Delikatnie wsuwa się je w boczki tak, by wewnątrz oparły się na wsporniku.

citadel
citadel

Powtarzamy czynność ze wszystkimi półeczkami.

citadel
vallejo
vallejo

Szufladki na narzędzia

Szuflady na narzędzia składają się z trzech małych szufladek i podstawy szuflad. Zacznijmy od złożenia podstawy.

Tak jak w przypadku stojaka – klej nakładamy na ząbki elementów. Na sam początek najlepiej zacząć od środkowych wsporników (to te bez otworów). Klej nakładamy na ząbki obustronnie!

Każdy wspornik umieszczamy w podstawie.

stojak na farby

Następnie dopasowujemy dłuższą część tyłu. Na ząbki nakładamy klej oraz na wystające części podstawy. Tył unosimy i dopychamy w taki sposób, by wsporniki weszły w otwory.

warhammer

W taki sam sposób postępujemy z mniejszymi częściami. Należy je umieścić tak, by ząbki były ustawione do zewnętrznej części podstawy. Klej nakładamy tak jak powyżej oraz na bok bez ząbków. Unosimy części tyłu i dociskamy, by ząbek wspornika wszedł do otworu w tyle.

warhammer
warhammer

Na koniec nakładamy klej na wszystkie wystające ząbki lub na otwory w górnej części szuflad.

Następnie nakładamy drugą większą część na podstawę, tak by wsporniki weszły w otwory i wszystko się dopasowało – tutaj może być wymagane użycie nieco większej siły, by dopchnąć górę.

Kolejny krok to szufladki. Składają się one z przodów (z wyciętym półokręgiem), tyłów oraz boczków – w przypadku tych elementów również klej nakładamy tylko z jednej strony (wewnętrznej) ząbków.

modelarstwo

Następnie kolejno unosimy każdy z boków dopasowując go do poprzednich – kolejność nie ma tu znaczenia.

modelarstwo
modelarstwo

Szufladki wkładamy do otworów w podstawie. Powinny się wpasowywać, a wkładanie ich i wyciąganie nie powinno być toporne.

Stojak umieszczamy na szufladach (można go po prostu postawić, zamocować na magnesy lub przykleić jeśli nie planujemy rozdzielać w przyszłości tego zestawu).

the9thage
the9thage

W razie wątpliwości, problemów z produktami lub montażem zapraszamy do kontaktu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *