Posted on

Ruiny domu – instrukcja składania

Instrukcja składania Ruin domu.
Projekt autorstwa Karola Auguścika.

Do montażu kontenera konieczny jest klej. My używamy do naszych produktów kleju Uniwersalnego D3 z firmy Dragon. Po wyschnięciu staje się bezbarwny. Polecamy jednak po każdym połączeniu elementów oczyścić je z nadmiaru kleju dla lepszego efektu wizualnego. Do aplikacji i oczyszczania używamy wykałaczek, które znacznie ułatwiają ten proces.

Instrukcja składania:
1. Ruiny
2. Małe skrzyneczki
3. Skrzynia
4. Regał

Ruiny domu

Składanie ruin rozpoczynamy od dobrania do siebie dwóch elementów każdej ze ścian domu. Klej nakładamy zawsze na stronę BEZ grawerowania. Dzięki temu po sklejeniu otrzymamy przestrzenny efekt.
Klej nakładamy na część bez ząbków, a następnie przykładamy do drugiej części tak, by nie nachodziła ona na ząbki. Dopasowujemy części do siebie. W razie wątpliwości – warto zrobić to „na sucho”.

ŚCIANA 1:

ruiny
ruiny

ŚCIANA 2:

ruiny
ruiny

ŚCIANA 3:

ruiny
ruiny

ŚCIANA 4:

ruiny
ruiny

Następnie przyklejamy DWIE ściany do dolnej części ruin. Dzięki temu łatwiej będzie dopasować podłogę w kolejnym kroku. Klej nakładamy na wystające części ścian tak jak na zdjęciu poniżej, a następnie osadzamy je na podłodze. Oczywiście można zacząć też od podłogi, ale dzięki tej kolejności nie będzie wątpliwości co do jej położenia na dolnej części ruin.

killteam
killteam

Nakładamy klej na podłogę (na stronę BEZ grawerowania), a następnie umieszczamy ją na dolnej części ruin, tak by wpasowała się we wgłębienia w ścianach.

killteam
warhammer

W następnym korku nakładamy klej na kolejne ściany tak, jak w przypadku poprzednich – na ząbki oraz wystające elmenty.

warhammer
warhammer

W kolejnym kroku nakładamy klej na ząbki, które znajdują się na elemencie piętra. Warto zauważyć, że jeden ząbek lepiej pokryć klejem tylko „od dołu” – warto przyłożyć piętro „na sucho”. Umieszczamy je grawerowaniem do góry.

warhammer
killteam

Ostatnim krokiem przy sklejaniu ruin jest umieszczenie parapetów pod oknami. W tym celu ząbki pokrywamy klejem ze wszystkich stron i wpychamy je w przestrzenie pod oknem. Robimy tak z każdym parapetem na każdej ścianie, w której znajduje się miejsce na ten element.

infinity
infinity
infinity
infinity

Małe skrzyneczki

Małe skrzyneczki układamy w sposób wskazany poniżej – tak, by grawerowanie znalazło się na zewnątrz. Nakładamy klej na wskazane poniżej krawędzie.

rpg

Skrzyneczki są małe, więc polecamy unieść wszystkie ścianki jednocześnie i przytrzymać przez chwilę. Następnie nakładamy klej na krawędzie, które pozostały odsłonięte i umieszczamy na nich pokrywę skrzyneczki.

warhammer40k

Skrzynia

W przypadku dużej skrzynki postępujemy podobnie, tak, jak z małą, jednak dolną część ustawiamy grawerem do wnętrza skrzynki, a następnie umieszczamy klej na krawędziach tak jak na zdjęciu poniżej:

warhammer40k

Podnosimy ścianki tak, by stykały się ze sobą.

warhammer40k

Regał

Regał składa się z pleców, podstawy, dwóch boków oraz półki.
Na początek układamy elementy we wskazany sposób: plecy oraz podstawa grawerem do wnętrza, z kolei boczki grawerem na zewnątrz, półka grawerem do góry.
Aplikujemy klej na krawędziach tak jak na zdjęciu poniżej:

warhammer40k

Łączymy ze sobą podstawę, plecy oraz jeden bok regału.

infinity

Następnie wsuwamy półkę w otwór w boku regału, tak by grawer był widoczny od góry. Następnie przystawiamy drugi bok.

infinity

W razie wątpliwości, problemów z produktami lub montażem zapraszamy do kontaktu

Projekt autorstwa Karola Auguścika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *