Posted on

Ruiny posesji – instrukcja składania

Instrukcja składania Ruin posesji.
Projekt autorstwa Karola Auguścika.

Do montażu terenu konieczny jest klej. My używamy do naszych produktów kleju Uniwersalnego D3 z firmy Dragon. Po wyschnięciu staje się bezbarwny. Polecamy jednak po każdym połączeniu elementów oczyścić je z nadmiaru kleju dla lepszego efektu wizualnego. Do aplikacji i oczyszczania używamy wykałaczek, które znacznie ułatwiają ten proces.

Instrukcja składania:
1. Dach
2. Okna i drzwi
3. Ściany
4. Komin

Dach

Zaczynamy od złożenia dachu. Klej nakładamy na wąskie elementy i/lub na boczne krawędzie dachu. Warto złożyć go najpierw na sucho by dobrze dopasować elementy. Przy ustawianiu należy kierować się tym, by dachówki były skierowane prawidłowo w dół.

Łączymy ze sobą elementy.

Okna i drzwi

Zaczynamy od wklejenia parapetów. Klej nakładamy na mniejszy fragment i tylko z jednej strony.

Następnie umieszczamy parapety tak, by wystawały po stronie zewnętrznej budynku (strona z grawerowaniem).

Następnie umieszczamy klej na krawędzi piętra i wpinamy je w trzy pasujące otwory. Tym razem piętro powinno się znajdować po wewnętrznej stronie budynku (strona bez grawerowania).

Elementy należy przygotować tak jak na zdjęciu poniżej. Element szerszy jest przeznaczony do górnej wnęki w drzwiach na ściance wskazanej poniżej. To niezwykle istotne przy dalszym montażu. Pozostałe zawiasy są jednakowe. Istotne jest by po zamontowaniu otwory były z tej samej strony. W otworach w drzwiach umieszczamy klej. Klej nakładamy też na klamki lub w otwory w drzwiach.

Zawiasy umieszczamy we wnękach tak by drzwi otwierały się do środka budynku (otwory po stronie wewnętrznej – bez grawerowania). Klami osadzamy w drzwiach, a same drzwi w otworach zawiasów. Dzięki temu drzwi pozostają ruchome.

Ściany

Nakładamy klej na fasadę. Jeden z elementów (ścięty wewnątrz) należy umieścić na ścianie z drzwiami (powinien on osadzić się na wystającym zawiasie), drugi pasuje do przeciwległej ściany.

Ozdobniki umieszczamy na ścianach tak jak na zdjęciach poniżej.

Po przeschnięciu elementów możemy rozpocząć łączenie ścian z podłogą. Uwaga! Tutaj istotne jest dobre ustawienie ścian z podłogą (tylko jedna konfiguracja jest prawidłowa) – zalecamy połączenie ścian na sucho, tak by wszystkie elementy do siebie pasowały, a następnie rozpoczęcie klejenia. Klej nakładamy na wszystkie krawędzie, które będą ze sobą połączone oraz na ząbki.

Unosimy wszystkie ścianki łącząc je ze sobą.

Komin

Do zestawu dołączony jest komin. Podłużne części pokrywamy klejem po stronie bez grawerowania tak, jak na zdjęciu poniżej.

Elementy łączymy ze sobą oraz nakładamy klej na pozostałe elementy tak jak zostało to przedstawione poniżej.

Węższy kwadrat przyklejamy do szerszego, a prostokątne elementy łączymy ze sobą.

Naklejamy obudowę u dołu komina. Następnie umieszczamy klej na połączony prostokątnych elementach i kafelku z ogniem.

Obudowujemy resztę komina i umieszczamy ogień wewnątrz.

Wewnątrz dachu znajduje się wnęka, w którą komin idealnie pasuje. Na jej krawędzie nakładamy klej tak jak na zdjęciu poniżej.

Osadzamy komin i gotowe.

W razie wątpliwości, problemów z produktami lub montażem zapraszamy do kontaktu 🙂

Projekt autorstwa Karola Auguścika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *