Posted on

Szufladki z ekspozycją – instrukcja składania


Instrukcja składania szufladek z ekspozycją.

Szufladki dostępne są TUTAJ.

Do montażu stojaka konieczny jest klej. My używamy do naszych produktów kleju Uniwersalnego D3 z firmy Dragon. Po wyschnięciu staje się bezbarwny. Polecamy jednak po każdym połączeniu elementów oczyścić je z nadmiaru kleju dla lepszego efektu wizualnego. Do aplikacji i oczyszczania używamy wykałaczek, które znacznie ułatwiają ten proces. Jeśli elementy są niestabilne – warto przytrzymać je po sklejeniu przez chwilę, by klej zasechł i dopiero po chwili przyklejać kolejne części.

Montaż rozpoczynamy od boku z szufladkami. Klej nakładamy na ząbki po jednej stronie części lub w otwory tak jak na zdjęciu poniżej. Warto też dodać klej na krawędź, która będzie przylegała do boku. Część bez otworów osadzamy w tej z otworami.

narzędzia

Czynność powtarzamy z drugą częścią.

narzędzia
malowanie

Następnie nakładamy klej na pozostałe ząbki i krawędzie tak jak na zdjęciu poniżej i osadzamy w kolejnym boku. Gotowe miejsce na półeczki będziemy montować w podstawie modułu.

malowanie
figurki

Miejsce na szufladki możemy osadzić po dowolnej stronie modułu. Przód modułu znajduje się po stronie bez ząbków. Klej nakładamy na krawędzie oraz ząbki (obustronnie w przypadku ząbków wewnątrz modułu oraz tylko po pe wewnętrznej stronie ząbków, które będą po boku modułu). Następnie umieszczamy miejsce na szufladki w podstawie. Przed sklejeniem obejrzyj poniższe dwa zdjęcia dla wizualizacji efektu, polecamy też przymierzyć elementy przed sklejeniem.

figurki
malowanie figurek

Następnie przygotowujemy kolejny bok, tym razem jest on bez miejsca na szufladki. Klej nakładamy na ząbki obustronnie i krawędzie. Można też umieścić klej w otworach podstawy.

warsztat malarski

Bok wkładamy do podstawy.

warsztat malarski

Ostatni bok umieszczamy w podobny sposób, jednak klej umieszczamy tylko na krawędziach oraz po wewnętrznej stronie ząbków. Bok umieszczamy w podstawie.

malowanie

Kolejnym etapem jest zamontowanie pleców modułu. klej nakładamy na ząbki i krawędzie pleców. Następnie dokładamy go do części modułu z ząbkami.

figurki

Pozostaje nam zamknąć cały moduł za pomocą górnej części. Jest identyczna z podstawą. Nakładamy klej na ząbki oraz krawędzie na module, a następnie dopasowujemy i dopychamy górę zamykając moduł.

szufladki
szufladki

Ostatnią częścią jest sklejenie szufladek. Nakładamy klej na ząbki i krawędzie tak jak na zdjęciu poniżej.

Kolejno unosimy wszystkie ścianki, tak by elementy się zazębiły.

Szufladki po wyschnięciu umieszczamy w module.

szufladki

W razie wątpliwości, problemów z produktami lub montażem zapraszamy do kontaktu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *