Posted on

Wieża na kości / dice tower – instrukcja składania

Instrukcja składania wieży na kości / dice tower.

Wieża dostępna jest TUTAJ.

Do montażu wieży konieczny jest klej. My używamy do naszych produktów kleju Uniwersalnego D3 z firmy Dragon. Po wyschnięciu staje się bezbarwny. Polecamy jednak po każdym połączeniu elementów oczyścić je z nadmiaru kleju dla lepszego efektu wizualnego. Do aplikacji i oczyszczania używamy wykałaczek, które znacznie ułatwiają ten proces. Jeśli elementy są niestabilne – warto przytrzymać je po sklejeniu przez chwilę, by klej zasechł i dopiero po chwili przyklejać kolejne części.

Montaż rozpoczynamy od podstawy, tylnej ściany i jednego z boków (dowolnego). Warto złożyć te części „na sucho”, bez kleju by mieć pewność co do dopasowania. Części umieszczamy grawerowaniem na zewnątrz tak jak na zdjęciu poniżej. Bardzo ważne jest umiejscowienie boku tak, by otwór w dole NIE BYŁ po stronie tylnej.
Na ząbki nakładamy klej.

Ściany unosimy i składamy.

Następnie przygotowujemy sobie ukośne podłogi i drugą ścianę boczną, warto je również przymierzyć. Na samą należy umieścić podłogę o średniej szerokości, po środku najwęższą, a największy element pasuje do dolnych otworów.

Nakładamy klej na ząbki lub otwory w OBU ścianach. Na zdjęciu poniżej dokładnie widać miejsca, w których ma znajdować się klej.

Kolejno umieszczamy elementy dla własnej wygody zaczynając od góry. Powinny dobrze przylegać do tylnej ścianki.

Kolejnym krokiem jest umieszczenie ściany, elementy wewnętrzne należy dobrze spasować, by weszły w otwory bocznej ścianki.

Teraz należy wziąć najmniejsze elementy (wskazane na zdjęciu poniżej). Małe kółka odkładamy na bok, będą potrzebne podczas dalszego montażu. Klej umieszczamy w otworze wewnątrz większych kółek.

Prostokątny element osadzamy w otworze z klejem. Warto poczekać aż te elementy dobrze zaschną przed dalszym montażem.

Po wyschnięciu sklejone elementy umieszczamy wewnątrz wieży w otworach w bocznych ścianach. Nakładamy klej do otworu w podłużnym elemencie z ząbkami (grawerem na zewnątrz oraz ząbkami do dołu).

Element nakładamy na wystającą część – powinien się przykleić do wystającego kawałka, nie może przykleić się do ścianki!
Następnie aplikujemy klej w mniejszym kółeczku.

Kółko nakładamy na ostatni wystający fragment z tej strony. Pozostawiamy do wyschnięcia.

Postępujemy tak samo z częściami po drugiej stronie wieży.

Kolejny etap to przyklejenie frontu wieży. Klej nakładamy na ząbki na ścianach oraz na przedniej ściance. Tak jak wcześniej – ściana będzie osadzona tak, by grawerowanie znajdowało się na zewnątrz.

Front nakładamy, by zamknąć wieżę.

Kolejny element to zamknięcie dolnej szczeliny, dzięki temu cały mechanizm będzie zasłonięty. Tak jak wcześniej – aplikujemy klej na ząbki i zamykamy szczelinę.

Ostatnie dwa elementy montujemy tak by stworzyć ruchomą tackę. Większy trafia na dół i łączy się z bocznymi elementami. Klej nakładamy na ząbki i łączymy ze sobą trzy elementy (nie przyklejamy go do wieży, tylko do bocznych elementów).

Ostatni element zamknie obramowanie. Łączy się z całą podstawą tacki. Aplikujemy klej i ponownie przyklejamy go do pozostałych części.

Tak sklejoną wieżę należy pozostawić do całkowitego wyschnięta, warto sprawdzić czy klej nie przykleił tacki do wieży – musi ona zostać ruchoma w celu składania konstrukcji.

W razie wątpliwości, problemów z produktami lub montażem zapraszamy do kontaktu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *