Posted on

Szuflady na narzędzia z MDF – instrukcja składania

Instrukcja składania szufladek na narzędzia z MDF.

Moduł dostępny jest TUTAJ.

Do montażu stojaka konieczny jest klej. My używamy do naszych produktów kleju Uniwersalnego D3 z firmy Dragon. Po wyschnięciu staje się bezbarwny. Polecamy jednak po każdym połączeniu elementów oczyścić je z nadmiaru kleju dla lepszego efektu wizualnego. Do aplikacji i oczyszczania używamy wykałaczek, które znacznie ułatwiają ten proces. Jeśli moduł jest niestabilny – warto przytrzymać dany element przez chwilę, by klej zasechł i dopiero po chwili przyklejać kolejne części.

Zaczynamy od połączenia podstawy ze wspornikiem środkowym i tyłem. Klej nakładamy na wszystkie ząbki, które będą stykać się z podstawą oraz na wystające elementy podstawy. W przypadku tyłu – nakładamy jednostronnie, w przypadku wspornika klej nakładamy obustronnie na ząbki oraz na krawędź, która będzie się stykała z podstawą. Można również umieścić klej w otworach podstawy.

Umieszczamy wspornik i unosimy tył, tak by połączyły się z podstawą.
Przygotowujemy boczne wsporniki (z otworami). W tym przypadku również aplikujemy klej na wystające elementy tyłu i podstawy oraz ząbki boczków (jednostronnie).

Unosimy boczki i łączymy z pozostałymi elementami. Pora nałożyć klej na wystające górne elementy – wszystkie ząbki oraz krawędzie.

Podstawa i góra to dwa identyczne elementy – nie ma znaczenia, który jest na górze, a który na dole. Umieszczamy drugi taki element na górze, dopasowujemy i dociskamy, by moduł się zamknął. Warto po zamknięciu postawić na nim coś ciężkiego żeby elementy dobrze się skleiły.

Gdy moduł schnie możemy zająć się szufladkami. Układamy je tak, by boki, przód i tył pasowały do podstawy. Aplikujemy klej na wszystkie wystające elementy, tak jak na zdjęciu poniżej.

Unosimy boki, przód i tył i pozostawiamy do wyschnięcia kleju. Z drugą szufladką postępujemy dokładnie tak samo.

Gdy klej wyschnie gotowe szufladki wsuwamy do modułu i gotowe.

W razie wątpliwości, problemów z produktami lub montażem zapraszamy do kontaktu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *